PGL6189.500HLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PGL6189.500HLT |
Description | FIXED IND 50NH 80A 0.04 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50 nH Unshielded Inductor 80 A 0.04mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 0.04mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 130°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±15% | Size / Dimension 0.394" L x 0.327" W (10.00mm x 8.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 148A |