PF0552.223NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PF0552.223NLT |
Description | INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Shielded 2 Coil Inductor Array 89 µH Inductance - Connected in Series 22 µH Inductance - Connected in Parallel 35mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 4.6 A Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PF0552.223NLT Models |
Category | Current Saturation - Parallel 4.8 A |
Manufacturer Pulse Electronics | Current Saturation - Series 2.4 A |
Series | DC Resistance (DCR) - Parallel 35mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | DC Resistance (DCR) - Series 140mOhm Max |
Part Status Active | Shielding Shielded |
Number of Coils 2 | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Inductance - Connected In Parallel 22 µH | Mounting Type Surface Mount |
Inductance - Connected In Series 89 µH | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Current Rating - Parallel 4.6 A | Height 0.236" (6.00mm) |
Current Rating - Series 2.3 A |