PAL6374.181AHLT
DigiKey Part Number
553-PAL6374.181AHLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PAL6374.181AHLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PAL6374.181AHLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAL6374.181AHLT
Description
FIXED IND 180NH 77A 0.135 MOHM
Detailed Description
180 nH Unshielded Inductor 77 A 0.135mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR)
0.135mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±15%
Size / Dimension
0.472" L x 0.236" W (12.00mm x 6.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Current - Saturation (Isat)
40A