PA5400.822NLT
DigiKey Part Number
553-PA5400.822NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5400.822NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5400.822NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5400.822NLT
Description
FIXED IND 8.2UH 1.2A 463 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 µH Shielded Molded Inductor 1.2 A 463mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA5400.822NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.7A
DC Resistance (DCR)
463mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)