PA5400.821NLT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Pulse Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 7.915
Datasheet
820 nH Shielded Molded Inductor 3.5 A 48mOhm Max Nonstandard
PA5400.821NLT
DigiKey Part Number
553-PA5400.821NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5400.821NLT
Description
FIXED IND 820NH 3.5A 48 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
PA5400.821NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.8A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
48mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)