PA5175.103NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA5175.103NLT |
Description | FIXED IND 10UH 5A 43 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Unshielded Inductor 5 A 43mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 43mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 5.4A |