PA4792.231HLT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
230 nH Shielded Inductor 46 A 0.47mOhm Nonstandard
PA4792.231HLT
DigiKey Part Number
553-PA4792.231HLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA4792.231HLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA4792.231HLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4792.231HLT
Description
FIXED IND 230NH 46A 0.47 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
0.47mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.874" L x 0.323" W (22.20mm x 8.20mm)
Current - Saturation (Isat)
100A
Height - Seated (Max)
0.285" (7.25mm)