PA4349.152ANLT
DigiKey Part Number
553-4044-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-4044-1-ND - Cut Tape (CT)
553-4044-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4349.152ANLT
Description
FIXED IND 1.5UH 57A 1.15 MOHM
Detailed Description
1.5 µH Shielded Molded Inductor 57 A 1.15mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA4349.152ANLT Models
DC Resistance (DCR)
1.15mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
21MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.925" L x 0.866" W (23.50mm x 22.00mm)
Current - Saturation (Isat)
48A
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)