PA4332.222NLT
DigiKey Part Number
553-3290-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3290-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3290-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4332.222NLT
Description
FIXED IND 2.2UH 4.3A 48 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.3 A 48mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4332.222NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
6.1A
DC Resistance (DCR)
48mOhm Max
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
25MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.165" L x 0.165" W (4.20mm x 4.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)