PA4322.103NLT
DigiKey Part Number
553-3697-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-3697-1-ND - Cut Tape (CT)
553-3697-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4322.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 980MA 70 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 980 mA 70mOhm Max Nonstandard, Corner Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4322.103NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
850mA
DC Resistance (DCR)
70mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Package / Case
Nonstandard, Corner Terminals
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)