PA4304.103NLT
DigiKey Part Number
553-2523-2-ND - Tape & Reel (TR)
553-2523-1-ND - Cut Tape (CT)
553-2523-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA4304.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 4A 25 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4 A 25mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PA4304.103NLT Models
Category
Current Rating (Amps)
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)