PA4304.103NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA4304.103NLT |
Description | FIXED IND 10UH 4A 25 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4 A 25mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA4304.103NLT Models |
Category | Current Rating (Amps) |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 25mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |