PA2244.332NLT
DigiKey Part Number
553-PA2244.332NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA2244.332NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA2244.332NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2244.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 25A 4.1 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Molded Inductor 25 A 4.1mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
23.4A
DC Resistance (DCR)
4.1mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)