PA2243.681NLT
DigiKey Part Number
553-PA2243.681NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA2243.681NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA2243.681NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2243.681NLT
Description
FIXED IND 680NH 34A 1.5 MOHM SMD
Detailed Description
680 nH Unshielded Molded Inductor 34 A 1.5mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
50A
DC Resistance (DCR)
1.5mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)