PA2243.332NLT
DigiKey Part Number
553-PA2243.332NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA2243.332NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA2243.332NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA2243.332NLT
Description
FIXED IND 3.3UH 16.8A 7.7 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Molded Inductor 16.8 A 7.7mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
25A
DC Resistance (DCR)
7.7mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)