PA2243.152NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2243.152NLT |
Description | FIXED IND 1.5UH 24.5A 3.3 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 µH Unshielded Molded Inductor 24.5 A 3.3mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 36A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 3.3mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |