PA2242.821NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2242.821NLT |
Description | FIXED IND 820NH 25A 4.1 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 820 nH Unshielded Molded Inductor 25 A 4.1mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 32A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 4.1mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |