PA2241.472NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2241.472NLT |
Description | FIXED IND 4.7UH 14.6A 9.8 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Unshielded Molded Inductor 14.6 A 9.8mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 17A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 9.8mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.350" L x 0.335" W (8.90mm x 8.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm) |