PA2240.682NLT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PA2240.682NLT |
Description | FIXED IND 6.8UH 9.5A 19.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Unshielded Inductor 9.5 A 19.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PA2240.682NLT Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 19.6mOhm Max |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 11A |