OD617-6000S143
DigiKey Part Number
553-OD617-6000S143-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OD617-6000S143
Description
ANT DAS OMNI 4G LTE 5G CBRS SISO
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G Module 4.3/10 - Female Through Hole
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
1.8
Series
Gain
1.5dBi, 2.2dBi, 3.5dBi, 4.5dBi, 6dBi, 6dBi
Packaging
Box
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Features
Cable - 300mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
4.3/10 - Female
Frequency Group
Wide Band
Ingress Protection
IP50
Frequency (Center/Band)
711.5MHz, 883MHz, 1.45GHz, 2.195GHz, 3.55GHz, 5.45GHz
Mounting Type
Through Hole
Frequency Range
617MHz ~ 806MHz, 806MHz ~ 960MHz, 1.35GHz ~ 1.55GHz, 1.69GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Height (Max)
0.709" (18.00mm)