NMOQW406
DigiKey Part Number
553-NMOQW406-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMOQW406
Description
STAINLESS BASE / WHIP, UNITY, 40
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Bag
Gain
2dBi
Power - Max
200 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
418MHz
Frequency Range
406MHz ~ 430MHz
Height (Max)
7.000" (177.80mm)