NMO4503CS
DigiKey Part Number
553-NMO4503CS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NMO4503CS
Description
BASE / WHIP, 3 DBD/5.2 DBI, 450-
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Bag
Gain
5.14dBi
Power - Max
200 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
460MHz
Frequency Range
450MHz ~ 470MHz
Height (Max)
19.000" (482.60mm)