LPT698/2700DMN
DigiKey Part Number
LPT698/2700DMN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPT698/2700DMN
Description
RF ANT 829MHZ/1.94GHZ DOME N
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Dome N Type Connector Mount
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2.5, 2
Packaging
Bag
Gain
3.1dBi, 4.4dBi, 5dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
Frequency Group
Wide Band
Termination
N Type
Frequency (Center/Band)
829MHz, 1.94GHz, 2.5GHz
Ingress Protection
IP67
Frequency Range
698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz