DASUTCC500NF
DigiKey Part Number
553-2790-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DASUTCC500NF
Description
RF ANT 700MHZ/850MHZ FLAT PATCH
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA LTE, Wi-Fi Flat Patch N Type Female Panel Mount
2
Series
Gain
7dBi, 7dBi, 5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
40 W
Features
Cable - 500mm
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
700MHz, 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz, 2.6GHz
Height (Max)
0.331" (8.40mm)
Frequency Range
608MHz ~ 960MHz, 1.695GHz ~ 2.2GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz