DASLTE500NFMIMO
DigiKey Part Number
553-DASLTE500NFMIMO-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DASLTE500NFMIMO
Description
PIMINATOR SERIES LOW PIM IN-BUIL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 2G, 3G, 4G, LTE, Wi-Fi, WiMax™ Dome N Type Female Panel Mount
Category
VSWR
1.7
Manufacturer
Pulse Electronics
Gain
3dBi, 5dBi
Packaging
Box
Power - Max
50 W
Part Status
Active
Features
Cable - 500mm
RF Family/Standard
Cellular, WiFi
Termination
N Type Female
Frequency Group
Wide Band
Ingress Protection
IP62
Frequency (Center/Band)
788.5MHz, 1.94GHz, 2.5GHz, 3.6GHz, 5.4125GHz
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Range
617MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.7GHz, 3.4GHz ~ 3.8GHz, 4.9GHz ~ 5.925GHz
Height (Max)
4.724" (120.00mm)