CX0603MRX7R9BB562
DigiKey Part Number
CX0603MRX7R9BB562-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX0603MRX7R9BB562
Description
CAP PASSTHRU 5600PF 20% 50V 0603
Detailed Description
5600 pF Feed Through Capacitor 50V 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CX0603MRX7R9BB562 Models
Category
Voltage - Rated
50V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
5600 pF
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Tolerance
±20%