CX0603MRX7R9BB102
DigiKey Part Number
553-CX0603MRX7R9BB102TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CX0603MRX7R9BB102
Description
CAP PASSTHRU 1000PF 20% 50V 0603
Detailed Description
1000 pF Feed Through Capacitor 50V 0603 (1608 Metric)
Category
Voltage - Rated
50V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Capacitance
1000 pF
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Tolerance
±20%