BMMA000606182R2MX2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BMMA000606182R2MX2 |
Description | FIXED IND 2.2UH 6A 35 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 6 A 35mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 13A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 35mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.291" L x 0.260" W (7.40mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm) |