BDQQ001412FER47MCA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BDQQ001412FER47MCA |
Description | FIXED IND 470NH 2.6A 42 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Unshielded Molded Inductor 2.6 A 42mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 3A |
Mfr | Shielding Unshielded |
Series | DC Resistance (DCR) 42mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 2 MHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |