BDQQ00141208R33MCA
DigiKey Part Number
553-BDQQ00141208R33MCATR-ND - Tape & Reel (TR)
553-BDQQ00141208R33MCACT-ND - Cut Tape (CT)
553-BDQQ00141208R33MCADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BDQQ00141208R33MCA
Description
FIXED IND 330NH 4A 25 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 nH Unshielded Molded Inductor 4 A 25mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
5A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
25mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)