ANTX100ETHAB24553
DigiKey Part Number
553-ANTX100ETHAB24553-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANTX100ETHAB24553
Description
ANT 2.4GHZ 5GHZ WHIP SWIVEL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Whip, Tilt I-PEX Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
Pulse Electronics
Number of Bands
2
Packaging
Bag
VSWR
2, 2.5
Part Status
Active
Gain
2dBi, 3dBi
RF Family/Standard
General ISM
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Termination
I-PEX
Frequency (Center/Band)
2.45GHz, 5.5GHz
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz