ANT5320LL24R2455A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT5320LL24R2455A |
Description | RF ANT 2.4GHZ/5GHZ CHIP SLDR SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA WLAN Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT5320LL24R2455A Models |
Category | Number of Bands 2 |
Manufacturer Pulse Electronics | Return Loss -10dB |
Series | Gain 2.17dBi, 3.51dBi |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power - Max 1 W |
Part Status Active | Termination Solder |
RF Family/Standard WiFi | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz) | Height (Max) 0.045" (1.15mm) |
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 5GHz | Applications WLAN |
Frequency Range 2.39GHz ~ 2.51GHz, 4.55GHz ~ 5.45GHz | Base Product Number |