ANT2525JB08B1575A
ANT2525JB08B1575A
DigiKey Part Number
311-1541-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT2525JB08B1575A
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH IPEX
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Manufacturer
Pulse Electronics
VSWR
2
Series
Gain
5.5dBic
Packaging
Bulk
Features
LNA
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz