ANT1204LL05R0915A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT1204LL05R0915A |
Description | RF ANT 915MHZ CHIP SOLDER SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF ANTENNA ZigBee™ Chip Solder Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT1204LL05R0915A Models |
Category | Number of Bands 1 |
Manufacturer Pulse Electronics | VSWR 2 |
Series | Return Loss -13.35dB |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Gain 3.32dBi |
Part Status Active | Power - Max 1 W |
RF Family/Standard 802.15.4 | Termination Solder |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 915MHz | Height (Max) 0.063" (1.60mm) |
Frequency Range 905MHz ~ 925MHz | Applications ZigBee™ |