AB2036AF
DigiKey Part Number
668-1005-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AB2036AF
Description
BUZZER ELEMENT FDBK 3.7KHZ 20MM
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.7 kHz Feedback Buzzer Element 30V p-p 0.787" Dia (20.00mm) 500 Ohms
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AB2036AF Models
Category
Type
Feedback
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Impedance
500 Ohms
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
20000pF @ 1kHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
3.7 kHz
Size / Dimension
0.787" Dia (20.00mm)
Voltage - Input (Max)
30V p-p