328SR160
DigiKey Part Number
3086-328SR160-ND
Manufacturer
Prowave
Manufacturer Product Number
328SR160
Description
ULT SEN RX 32.8KHZ 20V
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Sensor 32.8kHz
Category
Frequency
32.8kHz
Manufacturer
Prowave
Voltage - Rated
20V
Packaging
Tray
Beam Angle
75°
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C