EM4777-C-60#
DigiKey Part Number
EM4777-C-60#-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM4777-C-60#
Description
TEST LEAD BNC TO GRAB HOOK 60"
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60.0" (1524.00mm) BNC, Male Plug To Micro Hook (2) Test Lead 150VAC
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Cable Length
60.0" (1524.00mm)
Manufacturer
Pomona Electronics
Wire Gauge
20 AWG
Series
Cable Type
RG-58C/U
Packaging
Bulk
Voltage - Rated
150VAC
Part Status
Active
Temperature Range
122°F (50°C)
Configuration
BNC to Grabber, Hook
Material - Insulation
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
1st Connector
BNC, Male Plug
Color
Black Cable, Black and Red Leads
2nd Connector
Micro Hook (2)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
TEST LEAD BNC TO GRAB HOOK 24"
In-Stock: 6
TEST LEAD BNC TO GRAB HOOK 36"