EM3014-48-2#
DigiKey Part Number
501-2506-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM3014-48-2#
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
Customer Reference
Detailed Description
48.0" (1219.20mm) Banana Plug, Single, Stackable To Miniature Banana Plug, Single, Stackable Patch Cord 3000VDC (3kV)
Category
Cable Length
48.0" (1219.20mm)
Contents
1 Lead, Red
Wire Gauge
20 AWG
Voltage - Rated
3000VDC (3kV)
Current Rating (Amps)
5A
1st Connector
Banana Plug, Single, Stackable
Base Product Number
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
In-Stock: 0
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
In-Stock: 0
Unit Price:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 48"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
In-Stock: 261
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60"