EM1166-96-0#
DigiKey Part Number
501-2522-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EM1166-96-0#
Description
TEST LEAD BANANA TO GATOR 96"
Customer Reference
Detailed Description
96.0" (2438.40mm) Banana Plug, Single, Stackable To Alligator Clip, Insulated Patch Cord 30VAC
Category
Cable Length
96.0" (2438.40mm)
Contents
1 Lead, Black
Part Status
Obsolete
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
30VAC
Current Rating (Amps)
5A
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
This product is no longer manufactured and will no longer be stocked once stock is depleted.
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO GATOR 96"
In-Stock: 0
Unit Price:
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO GATOR 12"
In-Stock: 303
TEST LEAD BANANA TO GATOR 24"
In-Stock: 566
TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
In-Stock: 202
TEST LEAD BANANA TO GATOR 48"
In-Stock: 501
TEST LEAD BANANA TO GATOR 60"