QL4444LEV-100.0M
DigiKey Part Number
4289-QL4444LEV-100.0MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4289-QL4444LEV-100.0MCT-ND - Cut Tape (CT)
4289-QL4444LEV-100.0MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QL4444LEV-100.0M
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.041" (1.05mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA (Typ)