PSAA30R-120-R-CR1
DigiKey Part Number
993-1383-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PSAA30R-120-R-CR1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 30 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Multi-Blade (Sold Separately) Input
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
3.26" L x 2.17" W x 1.54" H (82.7mm x 55.0mm x 39.1mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
AS/NZS, cULus, IEC
Voltage - Output
12V
Standard Number
60950-1; 62368-1
Current - Output (Max)
2.5A
Power (Watts)
30 W
Base Product Number
No Load Power Consumption
300mW (Max)