E2266HS092
DigiKey Part Number
E2266HS092-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E2266HS092
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT BLACK WHITE
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Black, White TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.66" (67.56mm) 296 x 152
Category
Viewing Area
60.09mm W x 30.70mm H
Manufacturer
Pervasive Displays
Dot Pixels
296 x 152
Packaging
Tray
Interface
SPI
Part Status
Discontinued at DigiKey
Graphics Color
Black, White
Display Type
TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H
Diagonal Screen Size
2.66" (67.56mm)