PE3C6635-60
DigiKey Part Number
6099-PE3C6635-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6635-60
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 5'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
45 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Gray
2nd Connector
2.92mm Plug