PE3C0666-72
DigiKey Part Number
6099-PE3C0666-72-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C0666-72
Description
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM 6'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to 2.92mm 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Pasternack
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Retail Package
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
2.92mm to 2.92mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Plug
Frequency - Max
40 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
2nd Connector
2.92mm Plug