PE3615-12
DigiKey Part Number
6099-PE3615-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3615-12
Description
COAX CBL BNC TO SMA 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to SMA RG-58 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Pasternack
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Retail Package
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
12.00" (304.80mm)
Style
BNC to SMA
Cable Type
RG-58
1st Connector
BNC Plug
Cable Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Overall Impedance
50 Ohms