PE20DV1069
DigiKey Part Number
6099-PE20DV1069-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE20DV1069
Description
4 WAY 20W DIV 2.92MM 18-40GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Power Divider 18 GHz ~ 40 GHz Isolation (Min) 16dB, 8° Imbalance (Max), 1.7 VSWR (Max) Module
Category
Frequency
18 GHz ~ 40 GHz
Manufacturer
Pasternack
Specifications
Isolation (Min) 16dB, 8° Imbalance (Max), 1.7 VSWR (Max)
Packaging
Bag
Size / Dimension
2.047" L x 1.378" W x 0.404" H (52.00mm x 35.00mm x 10.25mm)