FTD81-12-C
DigiKey Part Number
298-10764-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FTD81-12-C
Description
CONN FERRULE DIN TWO X 12AWG GRY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gray Wire Ferrule Connector DIN Two x 12 AWG (4.00mm²) Two Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
Two x 12 AWG (4.00mm²)
Series
Length - Overall
23.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
12.00mm