EXC-28CG900U
DigiKey Part Number
P14218TR-ND - Tape & Reel (TR)
P14218CT-ND - Cut Tape (CT)
P14218DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-28CG900U
Description
CMC 130MA 4LN 90 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 130mA DCR 3Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-28CG900U Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Last Time Buy
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
130mA