EXC-24CN601X
DigiKey Part Number
P14215TR-ND - Tape & Reel (TR)
P14215CT-ND - Cut Tape (CT)
P14215DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXC-24CN601X
Description
CMC 200MA 2LN 600 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 100 MHz 200mA DCR 900mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EXC-24CN601X Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
900mOhm
Manufacturer
Panasonic Industry
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
200mA