EXB-U28390JX
DigiKey Part Number
P16171TR-ND - Tape & Reel (TR)
P16171CT-ND - Cut Tape (CT)
P16171DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-U28390JX
Description
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 0804
Detailed Description
39 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
39
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)